Баріатрична хірургія: Ключ до боротьби з ожирінням та діабетом

26.07.2023 421 5.0 0
Баріатрична хірургія: Ключ до боротьби з ожирінням та діабетом
Баріатрична хірургія - це хірургічний метод для вирішення проблеми з надмірною вагою. Ожиріння є однією з провідних причин передчасних смертей, пов'язаних зі способом життя, по всьому світу. Здоровий спосіб життя, збалансована дієта та фізичні вправи є ключем до запобігання ожирінню, і давайте боротися з цим разом.

Ожиріння - це один з основних факторів передчасних смертей, пов'язаних зі способом життя, по всьому світу, і вирішення цієї проблеми вимагає значних зусиль. Поширеність ожиріння та пов'язаних з ним метаболічних захворювань, таких як діабет, гіпертонія та жирове заболевание печени, досягла епідемічних рівнів. Це лише початок набагато більшої проблеми, і підвищення обізнаності громадськості має вирішальне значення для подолання цього зростаючого тягаря.

Ви знали, що 90% пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу мають ожиріння або зайву вагу? Це свідчить про тісний зв'язок між ожирінням і діабетом, який вчені називають "диабезіст". На жаль, ця сучасна епідемія вплинула на 25% розвиненого світу. Однак є гарні новини: вона є запобіжною та метаболічним синдромом і його побічними ефектами можна зупинити за допомогою правильних заходів.

Доктор Віней Шоу, головний лікар та старший консультант з хірургії шлунку, мінімально інвазивної хірургії та баріатричної хірургії в Санар Госпітал, пояснює небезпеки ожиріння:

Ожиріння - це стан, коли в організмі накопичується надмірна кількість жиру, що може призвести до різних захворювань, таких як високий рівень холестерину (дисліпідемія), цукровий діабет типу 2, високий кров'яний тиск, хвороби серця з ризиком інсульту та раку. Люди з ожирінням частіше страждають від порушень дихання, таких як апное сну, серйозного порушення сну, при якому дихання постійно переривається і знову починається. Стан здоров'я, такі як хвороби жовчного міхура, жирове заболевание печени, гінекологічні проблеми, такі як безпліддя і неправильні менструальні цикли, а також сексуальні проблеми, такі як еректильна дисфункція, можуть значно вплинути на якість життя. Остеоартрит - це також поширене захворювання, яке часто впливає на коліна, ускладнюючи навіть виконання простих завдань. Індія вважається діабетичною столицею світу, і для нас як нації важливо діяти, щоб зупинити це. "Ключами до досягнення цієї мети є підтримка здорового способу життя, збалансованої дієти та регулярних фізичних вправ. Зробивши зміни у способі життя на ранньому етапі розвитку ожиріння, медикаменти можуть бути непотрібні. Коли ми тільки починаємо набирати вагу, найлегше змінити негативний вплив ожиріння без медичного нагляду", - додає доктор Шоу.

Коли наш ІМТ перевищує 30 кг/м², нас вважають ожирілими і можливо знадобиться медична допомога для досягнення оптимальних результатів. Однак за належним наглядом ми можемо зупинити наслідки ожиріння на цьому етапі. Доктор Шоу стверджує: "Якщо виникає надмірна ожиріння, з ІМТ понад 40 кг/м², є висока ймовірність, що медичні і традиційні методики будуть невдалими. В цьому випадку баріатрична хірургія стає необхідною і є найкориснішою опцією для нашого здоров'я. Тому краще запобігти ожирінню, ніж вилікувати його".
 

Що таке баріатрична хірургія?

Баріатрична хірургія - це хірургічна процедура для зниження ваги, яка передбачає обмеження кількості їжі, яку може утримувати шлунок, спричиненням малабсорбції поживних речовин або комбінацією обох факторів. Вона також призводить до позитивних гормональних змін, що приносять різні користі для здоров'я.

Сьогоднішні процедури зниження ваги, як правило, виконуються за допомогою мініінвазивних лапароскопічних методів. Пацієнти зазвичай можуть ходити невдовзі після операції і зазвичай перебувають у лікарні 2-3 дні. Популярні процедури включають лапароскопічну гастректомію і шунтування шлунку, які можуть бути виконані за допомогою мініінвазивної лапароскопічної хірургії.
Баріатрична хірургія: Ключ до боротьби з ожирінням та діабетом

Поточні рекомендації щодо баріатричної хірургії

Доктор Шоу пояснює індійські рекомендації:

ІМТ ≥ 37,5 ІМТ ≥ 32,5 і щонайменше одна або більше супутніх супутніх захворювань, пов'язаних з ожирінням, таких як цукровий діабет 2-го типу (Т2Д), гіпертонія, апное сну та інші порушення дихання, жирове заболевание печени, остеоартроз, порушення ліпідів. Шлунково-кишкові захворювання або серцево-судинні захворювання. Неможливість досягнення здорової втрати ваги протягом тривалого періоду часу після попередніх зусиль з втрати ваги. Користі від баріатричної хірургії:

Баріатрична хірургія може призводити до значного і стійкого зниження ваги на 40 кг або більше, а не лише на 10-15 кг. Це зниження ваги може тривати роками і також може поліпшити або усунути пов'язані захворювання, такі як діабет, гіпертонія та остеоартроз. "Завдяки його метаболічним перевагам, його іноді називають метаболічною хірургією. Хірургія не тільки поліпшує якість життя, але також допомагає збільшити тривалість життя для пацієнтів з високим ризиком ожиріння.

Крім того, баріатрична хірургія може позитивно впливати на психічне здоров'я, усуваючи такі проблеми, як депресія. Люди, що страждають від значного ожиріння, часто мають низьку самооцінку та почуття неприйнятності свого зовнішнього вигляду, що може призводити до депресивних симптомів.

Після баріатричної хірургії, коли пацієнти починають втрачати вагу та досягають своїх цілей, вони зазвичай спостерігають покращення настрою та психологічного стану. Зменшення ваги та поліпшення фізичного вигляду сприяють підвищенню самооцінки та позитивному сприйняттю власного тіла.

Додатково, баріатрична хірургія може впливати на гормональний баланс організму, включаючи зменшення вироблення гормонів, які пов'язані зі станами депресії та тривоги. Це може сприяти покращенню настрою та загального психічного стану пацієнтів після операції.

Необхідно також зазначити, що успіх баріатричної хірургії в плані поліпшення психічного здоров'я залежить від індивідуального підходу та підтримки пацієнта. Психологічна підтримка, психотерапія та групові сесії можуть бути важливими елементами у післяопераційному періоді, допомагаючи пацієнтам адаптуватися до нового способу життя та подолати емоційні виклики, пов'язані зі змінами у їхньому тілі та ставленні до себе.

Баріатрична хірургія, як комплексний підхід до зниження ваги та поліпшення здоров'я, не тільки фізично впливає на пацієнтів, але й має позитивний ефект на їхнє психічне благополуччя, допомагаючи побороти депресію та підвищити якість життя.
 
Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/lifekhacker

Теги:ожиріння, діабет, Баріатрична хірургія

Комментарии
avatar
Читайте также: