Що таке індекс навантаження зимових шин?

09.12.2023 331 5.0 0
Що таке індекс навантаження зимових шин?

Коли справа стосується вибору зимових шин для вашого автомобіля, існує безліч характеристик, на які варто звернути увагу. Однією із ключових є індекс навантаження. Отже, що ж є індекс навантаження зимових шин, наприклад, з розміром 175/65 R14?

Індекс навантаження – це параметр, що означає максимальне навантаження, яке автошина може витримувати за певної ваги. Це критично важливий показник, який впливає на безпеку та продуктивність ваших шин.

Зручно вибрати потрібні індекси та ознайомитись з асортиментом автомобільної зимової гуми у розмірі 175/65 R14 можна за посиланням https://ascania-shina.com/ua/shiny/zimnie/w175/h65/r14, де також можна проконсультуватися з питань підбору.

Код індексу навантаження зазвичай є цифровою комбінацією, наприклад "91". Цифра відповідає конкретному навантаженню, яке гума здатна витримати. У разі індексу "91" максимальне навантаження становить 615 кілограмів. Подібну інформацію завжди можна знайти у технічній документації від виробника гуми.

Що таке індекс навантаження зимових шин?

Де знайти індекс навантаження на зимових шинах?

Визначення індексу навантаження на ваших зимових шинах – це завдання, яке потребує мінімуму зусиль. Виробники автогуми повинні чітко вказувати цей індекс на боці кожної автошини.

Індекс навантаження зазвичай йде у поєднанні з індексом швидкості, і обидва цих маркування можна знайти на бічній частині колеса. Наприклад, якщо шина розміром 175/65 R14 й з індексом навантаження "91", це буде виглядати так: 175/65 R14 91T, де "T" – це індекс швидкості.

Крім цього, індекс навантаження також можна знайти у посібнику користувача вашого автомобіля. Однак завжди рекомендується перевіряти інформацію на боковині шини, оскільки саме вона є актуальною для конкретної покришки, яку ви використовуєте.
Що таке індекс навантаження зимових шин?

Яке ще маркування вказує на вантажопідйомність зимових шин 175/65 R14?

Крім індексу навантаження, на зимових колесах розміром 175/65 R14 можна зустріти додаткове маркування, що вказує на їхню вантажопідйомність і міцність. Це маркування може включати код з букв та цифр, який застерігає вас від перевищення максимального навантаження.

Наприклад, маркування XL (Extra Load) вказує на збільшену вантажопідйомність колеса в порівнянні зі звичайними шинами того ж розміру. Це може бути корисним, якщо вам часто доводиться перевозити важкі вантажі.

Також слід звернути увагу на вказівки виробника шин щодо максимального навантаження та тиску повітря. Дотримання цих рекомендацій допоможе вам переконатися, що ваші зимові колеса працюють з максимальною ефективністю та безпекою.

Отже, при виборі зимових шин 175/65 R14 не забувайте враховувати індекс навантаження та інше відповідне маркування, щоб забезпечити оптимальну продуктивність та безпеку на дорозі. Ці параметри, безперечно, відіграють важливу роль у продуктивності ваших автошин. Дотримуючись рекомендацій виробника та правильно підбираючи покришки, ви можете насолоджуватися впевненістю та безпекою в холодну пору року.

 
 
 
Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/lifekhacker

Теги:шини дла вто, індекс навантаження зимових шин, зимові шини

Комментарии
avatar
Читайте также: