Спінінги Ultralight: у чому їх особливості та як обрати

Вчера 92 0.0 0
Спінінги Ultralight: у чому їх особливості та як обрати

Для того, щоб ловити дрібну, але хижу рибу, дуже часто рибалки купують особливий ультралайт-спінінг. На перший погляд, він може здатися достатньо крихким, але на практиці він доволі міцний і витримує значні навантаження. Але якщо ви вирішите вивчити каталог спінінгів, варто підготуватись до того що вони можуть коштувати достатньо дорого та потребують особливих приманок й правильно підібраної котушки. Ось тут https://aquatory.com.ua/ua/catalog/spinningovye-udilishcha/klass--ultralight вони будуть вартувати дешевше, але по якості також будуть на високому рівні.

Як вибрати ультралайт-спінінг: важливі критерії

В першу чергу важливо перевірити наскільки тонкий кінчик хлиста. Професіонали радять обирати спінінг який має кінчик приблизно в 1,5 мм. Продукція має бути гнучкою та рівномірно розподіляти навантаження. Вудилище ще повинно мати якісні кільця і лакове покриття, майже непомітний шов на верхній секції.

Щоб продукція відповідала усім цим критеріям, потрібно виділити достатню суму на купівлю. Ну а найкращими моделями можна вважати Favorite Blue Bird, Shimano Force Master (найбюджетніший спінінг), Mikado Matrix 888 Ultralight Spin. Усі вони доступні на сайті https://aquatory.com.ua/ua/, де можна вивчити каталог спінінгів, а потім оформити замовлення.

Як правильно підібрати оптимальну котушку

Вона повинна бути легкою та збалансованою із вудлищем. Найкраще обирати моделі вагою до 200 грамів, хоча їхня вартість й може досягати 400 доларів. Також важливі наступні характеристики:

  • розмір шпулі та її вид. Обирають переважно варіант до 3000 й спортивну шпулю;
  • кількість підшипників (бажано до 12, особливо при високих навантаженнях);
  • переднє фрикційне гальмо, яке краще підходить для ультралайту;
  • тип подачі шпулі. Тут можна віддати перевагу черв’яку або S-подібному пазу;

Ryobi Excia — найбюджетніший варіант, який відповідає усім характеристикам. Також можна звернути увагу на Daiwa Caprice 1500, Mitchell UL 10 чи Shimano Symetre 750 FI.

Спінінги Ultralight: у чому їх особливості та як обрати

Які приманки купують для ультралайту

Для такого спінінгу чудово підійдуть вертушки (як з переднім, так і зі стрижневим навантаженням), коливні блешні, воблери, джиги, попери та мухи. Для початківців рекомендується мати в арсеналі вертушки, коливні блешні та мікроджиги. Для щуки корисно взяти кілька воблерів і поперів, а для форелі — воблери й мушки.

Ловити рибу за допомогою ультралайту потрібно в правильному місці. Якщо протягом 5–10 хвилин риба не клює, слід переходити на іншу локацію. У випадках, коли клювання можливе, але риба не активна, варто експериментувати з приманками та уповільненою проводкою.

Аватар Seo Николай Лисов
Журналист/lifekhacker

Теги:спінінг, риболовля

Комментарии
avatar
Читайте также: