Спінінги Ultralight: у чому їх особливості та як обрати
Для того, щоб ловити дрібну, але хижу рибу, дуже часто рибалки купують особливий ультралайт-спінінг. На перший погляд, він може здатися достатньо крихким, але на практиці він доволі міцний і витримує значні навантаження. Але якщо ви вирішите вивчити каталог спінінгів, варто підготуватись до того що вони можуть коштувати достатньо дорого та потребують особливих приманок й правильно підібраної котушки. Ось тут https://aquatory.com.ua/ua/catalog/spinningovye-udilishcha/klass--ultralight вони будуть вартувати дешевше, але по якості також будуть на високому рівні.
Як вибрати ультралайт-спінінг: важливі критерії
В першу чергу важливо перевірити наскільки тонкий кінчик хлиста. Професіонали радять обирати спінінг який має кінчик приблизно в 1,5 мм. Продукція має бути гнучкою та рівномірно розподіляти навантаження. Вудилище ще повинно мати якісні кільця і лакове покриття, майже непомітний шов на верхній секції.
Щоб продукція відповідала усім цим критеріям, потрібно виділити достатню суму на купівлю. Ну а найкращими моделями можна вважати Favorite Blue Bird, Shimano Force Master (найбюджетніший спінінг), Mikado Matrix 888 Ultralight Spin. Усі вони доступні на сайті https://aquatory.com.ua/ua/, де можна вивчити каталог спінінгів, а потім оформити замовлення.
Як правильно підібрати оптимальну котушку
Вона повинна бути легкою та збалансованою із вудлищем. Найкраще обирати моделі вагою до 200 грамів, хоча їхня вартість й може досягати 400 доларів. Також важливі наступні характеристики:
- розмір шпулі та її вид. Обирають переважно варіант до 3000 й спортивну шпулю;
- кількість підшипників (бажано до 12, особливо при високих навантаженнях);
- переднє фрикційне гальмо, яке краще підходить для ультралайту;
- тип подачі шпулі. Тут можна віддати перевагу черв’яку або S-подібному пазу;
Ryobi Excia — найбюджетніший варіант, який відповідає усім характеристикам. Також можна звернути увагу на Daiwa Caprice 1500, Mitchell UL 10 чи Shimano Symetre 750 FI.
Які приманки купують для ультралайту
Для такого спінінгу чудово підійдуть вертушки (як з переднім, так і зі стрижневим навантаженням), коливні блешні, воблери, джиги, попери та мухи. Для початківців рекомендується мати в арсеналі вертушки, коливні блешні та мікроджиги. Для щуки корисно взяти кілька воблерів і поперів, а для форелі — воблери й мушки.
Ловити рибу за допомогою ультралайту потрібно в правильному місці. Якщо протягом 5–10 хвилин риба не клює, слід переходити на іншу локацію. У випадках, коли клювання можливе, але риба не активна, варто експериментувати з приманками та уповільненою проводкою.