Користь, шкода та якість: що потрібно знати про справжній мед

29.07.2024 591 5.0 0
Користь, шкода та якість: що потрібно знати про справжній мед
Україна займає другу позицію у світі серед країн-експортерів меду. Щороку в нашій державі виробляють понад 66 тисяч тонн меду і працює близько 400 тисяч пасічників. Цей солодкий продукт є практично в кожній українській родині, адже має велику цінність для здоров’я людей. Україна.інфо https://ukraina.info/ дізналася в чому реальна користь меду та як перевірити мед на справжність.

Чим корисний мед?

Мед містить велику кількість вітамінів та кислот. Серед них: вітаміни B1, B2, B6, провітамін вітаміну А, фолієва кислота, аскорбінова кислота, мінеральні речовини, макро- та мікроелементи, амінокислоти, органічні та неорганічні кислоти.

Мед позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, роботу сечостатевої, серцево-судинної та нервової систем. Допомагає нормалізувати обмін речовин. Має антибактеріальну, протизапальну, заспокійливу та навіть омолоджуючу дії.

Норма для безпечного споживання меду дорослими — 2 столові ложки на добу. Дітям — 1-2 чайні ложки на добу. Малечі до 2 років споживати мед небажано.

Кому слід з обережністю вживати мед або виключити з раціону? Людям, які мають цукровий діабет, гастрит, панкреатит, алергію, хвороби жовчного міхура, сечокам’яну хворобу. Перед вживанням меду, людям з перерахованими хворобами, варто проконсультуватися з лікарем та індивідуально підібрати безпечне дозування або відмовитися від нього повністю.

Користь, шкода та якість: що потрібно знати про справжній мед

Як визначити натуральність меду?

«Обіцяв пан: меду дам, та тільки слово його тепле». Недобросовісні продавці, знаючи корисні властивості, попит та ціни на мед, можуть під виглядом солодкої гущі продавати підробку. Тому, щоб не купити фальсифікат, мед слід перевірити на справжність.

Зазвичай справжній мед дуже густий та достатньо швидко кристалізується. Тому купуючи рідкий мед взимку враховуйте, це може означати, що мед розтоплювали з недотриманням температурного режиму або розводили сиропом. Справжній мед кристалізується знизу, а не вгорі банки. Мед з пінкою також може вказувати на його погану якість: почав «бродити» або не дозрів.

Визначити справжність меду також можна за запахом. Добрий мед пахне квітами, несправжній — практично немає аромату або пахне карамеллю.

Якщо чайну ложку меду висипати на тарілку, а зверху посипати крохмалем, то фальсифікований мед обов’язково намочить його, тоді як справжній — не буде вступати в реакцію з порошком.  

Нерозбавлений мед можна визначити й на вагах. Літрова банка меду на вагах буде важити до 1,5 кг.

Користь, шкода та якість: що потрібно знати про справжній мед

Аватар king22 Yosyp Korol
Главред/lifekhacker

Теги:натуральний мед, мед

Комментарии
avatar
Читайте также: